top of page

Informacija studentams dėl studijų | Information for students about studies (Covid-19)

Atnaujinta: 2020-05-05

INFORMACIJA NEBEATNAUJINAMA / INFORMATION IS NOT UPDATED


ENGLISH BELOW


(Atnaujinta/updated 2020/04/03 12:00)


Raginame visus studentus sekti savo el. paštus, kuriais bus siunčiama visa reikalinga informacija dėl koronaviruso. Taip pat gavę informaciją ją atnaujinsime čia.


Jeigu turite šiame straipsnyje nepaminėtos svarbios informacijos, praneškite mums.

 

Informuojame, kad Lietuvos sporto universitetas (LSU), vadovaudamasis LR Vyriausybės sprendimu, dėl koronaviruso prevencijos nuo 2020 m. kovo 16 iki kovo 27 d. (imtinai) skelbia studentų atostogas. Apie tolesnį studijų procesą LSU studentai bus informuojami.


Šiuo laikotarpiu atšaukiami visi LSU numatyti renginiai: kursai, seminarai, pratybos, sporto, kultūros ir kiti renginiai.


Uždaromos visos LSU sporto bazės: plaukimo baseinas, A. Stanislovaičio lengvosios atletikos maniežas, Didžioji sporto ir kitos salės.

 

Daugiau informacijos dėl koronaviruso:

 

Nauja informacija (04/03 12:00)

Universitetas nusprendė nemažinti bendrabučio kainos jame laikinai negyventantiems studentams.

Pirmadienį vyko rektorato posėdis, kuriame nepavyko įtikinti administracijos, kad būtų mažinimas bendrabučio mokestis 50% laikinai ten negyvenantiems studentams. Labai apgaleistaujame dėl tokio sprendimo... Manėme, kad mūsų argumentų užteks tam, kad pasiektume norimą tikslą. Pagrindinė LSU mintis, kodėl mokestis nebus mažinamas buvo tokia, kad jeigu kažkam sumažinsime mokestį, tuos pinigus iš kažkur reikės paimti t.y. iš kažko atimti tam, kad kažkam duoti.

LSU neatsisakė ateityje svarstyti šio klausimo ir pažadėjo, kad studentai, kurie šiuo metu patiria finansinių sunkumų dėl mokėjimų už bendrabutį, gali rašyti administracijai, pateikdami argumentus, su kokiais finansiniais sunkumais susiduria. Kiekvienas atvejis bus svarstomas individualiai. Norime paminėti, kad studentai turi galimybę nutraukti nuomos sutartį (būtina išsivežti daiktus) ir taip sutaupyti savo lėšas. Su raštu siųstu Rektorei galite susipažinti čia: bit.ly/LSUSA-pareiškimas-dėl-bendrabučio)

 

Nauja informacija (04/03 12:00)

LSU SA siekia užtikrinti, kad visos nuotolinės paskaitos būtų vykdomos laiku ir kokybiškai. Jei pastebėjote nesklandumų, praneškite mums, užpildydami šią formą!

Pildyti formą galite čia: bit.ly/LSU-distance-learning

 

Nauja informacija (03/20 15:15)

Informacija apie studijas

Nuo 2020 m. kovo 30 d. privalome būti pasiruošę studijas vykdyti nuotoliniu būdu. Studijų proceso vykdymas nuotoliniu būdu planuojamas mažiausiai iki gegužės mėn.

Iki kovo 27 d. studentams buvo suteiktos atostogos, todėl studijų proceso vykdymas nusikelia 2 savaitėmis (pavasario atostogos, kurios buvo planuotos balandžio 13 – 19 dienomis yra atšaukiamos).


Nuolatinės studijos

Nuo kovo 30 d. studijos vyks nuotoliniu būdu pagal esamą nuolatinių studijų tvarkaraštį. Studentų atostogų metu numatytos kovo 16 – 20 d. paskaitos bus perkeliamos į balandžio 14 – 19 dienas, o paskaitos numatytos kovo 22 - iki 27 d. perkeliamos į gegužės mėn. Studijų modulių koordinatoriai privalo iki kovo 27 d. peržiūrėti koordinuojamus modulius, įvertinant galimybę praktinius užsėmimus pakeisti kitomis alternatyvomis arba juos nukelti į vėlesnį laikotarpį. Apie pakeitimus informuoti Rasmą Mukienę.


Paskaitos turi būti griežtai vykdomos pagal nuolatinių studijų tvarkaraštį t.y. dėstytojai savo paskaitą turi transliuoti MS teams ar LSU nuotolinio mokymo sistemoje, tik tuo metu kai tvarkaraštyje yra numatyta paskaita. Nes bet koks savavališkas paskaitų pakeitimas, gali sutrikdyti kitų dėstytojų darbą. Jei nuspręsta tvarkaraštyje numatytos paskaitos metu keisti tiesioginę (online) paskaitą (pvz., studentai savarankiškai studijuoja paskaitos medžiagą ar atlieka savarankišką darbą), dėstytojas vis tiek turi būti pasiekiamas nuotolinio mokymosi sistemoje, kad studentai galėtų tiesiogiai susieti ir gauti jiems reikiamą informaciją.

Jei studijų modulyje paskaitas dėsto kviestiniai dėstytojai, prašau modulių koordinatorius apie studijų procesų vykdymą nuotolinių būdu ir tvarkaraščio pakitimus juos informuoti. Jei šie dėstytojai dar yra neįdarbinti, kai tik atsinaujins studijų procesas, t.y. nuo kovo 30 d., jie bus įdarbinami. Taip pat prašau studijų programų direktorių ir katedros vedėjų peržiūrėti ar nėra modulių, kuriuos išskirtinai dėsto tik kviestiniai dėstytojai ir juos taip pat informuoti.


Ištęstinės studijos

Ištęstinės studijos vyksta pagal numatytą tvarkaraštį nuotoliniu būdu. Šios studijos vyksta nuo kovo 23 ., kaip yra buvo numatytos. Visi ištęstinėse studijose dėstantys dėstytojai ir studijuojantys studentai yra informuoti. Jei kils nesusipratimų kreipkitės į studijų departamentą LSU paštu ir Teams programoje Studijų departamentas teams https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3af8e8ced9c72748d3a7f79f755345030b%40thread.tacv2/Bendrasis?groupId=4a738847-00ab-4034-8a3a-139a7f70df7d&tenantId=2b5f83b3-a120-403d-87ea-89e3491d873c


Baigiamieji darbai

I pakopos baigiamojo kurso studentams baigiamojo darbo įkėlimo (pateikimo atestacijai) į nuotolinių studijų sistemą terminas pratęsiamas dviem savaitėmis. Studentai darbus aprobacijai turi sukelti iki gegužės 4 d.

II pakopos baigiamojo kurso studentams baigiamojo semestro grafiko korekcijas bus pateikta pirmadienį. Jei dėl grafiko kyla klausimų skambinti arba rašyti Rasai Varanytei.

SVARBU. Studentai turi kontaktuoti su baigiamųjų darbų vadovais. Galutinės baigiamųjų darbų ginimo datos nebus perkeliamos.

Rengiant baigiamuosius darbus, visi studentai gali naudotis bibliotekos elektroniniais ištekliais per nuotolinę prieigą EZproxy. Dėl naudojimo SPSS (statistine programa), mes turime tik universitetui skirtas licencijas. Galimybė gal ir būtų vieną kompiuterį paruošti prisijungimui per nuotolį, bet vienu metu tik vienas vartotojas galėtų naudotis, tai neišspręstų problemos. Šiuo atveju studentams siūlome susisiekti su baigiamojo darbo vadovais ir nuspręsti ar nėra galimybių tyrimo duomenis skaičiuoti EXCEL programos pagalba. IT skyriaus duomenimis, SPSS paketą, studentai gali įsigyti su 98% nuolaida, bet kaina vis vien nemaža 48.44 eurų.


Akademinės skolos

Studentai, norintys likviduoti akademines skolas, gali kreiptis į dėstytojus ar modulių koordinatorius, karantino laikotarpiu ir be skolos lapelio, prieš tai padengę studijų departamento išrašytą mokestį. Skolos likviduojamos nuotoliniu būdu, iš anksto suderinus su dėstytoju. Baigiamojo kurso studentams skolas privalu likviduoti iki gegužės 22 d.

Dėstytojai skolininkų pažymius turi siųsti studijų departamento specialistėms Rasai Varanytei ir Gintarei Kubilienei.


Dėl mokesčių už studijas

Studijos nėra nutraukiamos, jos tik organizuojamos kitu būdu. Visos įmokos už studijas turėjo būti sumokėtos iki kovo 1 d. Todėl įmokų mažinimo nediskutuojama. Jei yra studentų kurie uždelsė su mokėjimais yra galimybė už studijas susimokėti dalimis. Studentai turi kreiptis į Studijų departamento specialistes.

 

Nauja informacija (03/19 15:30)

Svarbi informacija dėl studijų nuotoliniu būdu❗️


Informuojame, kad karantino laikotarpiu, nuotoliniam kontaktui su dėstytojais naudojamas LSU paštas ir Teams programos.


Prisijungimo instrukcijos ir video prie LSU sistemų, pašto, Teams: Jungimosi adresas: http://pastas.lsu.lt/ arba http://office.com/ Jungiamasi su LSU prisijungimais: LT pdf instrukcija ➡️ https://bit.ly/2wjFZyD

Video instrukcijos, kaip prisijungti prie LSU pašto ir Teams programų: ➡️ https://bit.ly/33v7Fwu

Daugiau informacijos apie Teams:

Išoriniai mokomieji šaltiniai: Microsoft Teams vaizdo medžiaga - 👉https://bit.ly/2J0iTjq Microsoft Teams Quick Start Guide - 👉https://bit.ly/2WqARDn Microsoft Teams Training - 👉https://bit.ly/2QwbSem


IT skyrių ir Studijų departamentą Teams'e rasite čia: IT teams: ➡️ https://bit.ly/2Qs5dlm

Studijų departamento Teams: ➡️ https://bit.ly/33wgB4X

 

Informacija užsienyje esantiems studentams


Visiems studentams, kurie negali tęsti studijų užsienyje arba nutraukia savo studijas užsienyje pagal Erasmus+ mobilumo programą dėl Koronaviruso protrūkio aplinkybių bus įskaitoma stipendiją už faktiškai praleistą laikotarpį ir kompensuojamos faktiškai patirtos išlaidos (kelionės bilietų keitimas arba naujų kelionės bilietų įsigijimas, mokestis už bendrabutį arba nuomojamą būstą užsienio šalyje, kitos būtinosios išlaidos, susijusios su studijų arba praktikos nutraukimu ir grįžimu į Lietuvą).

Daugiau informacijos ir LR atstovybių kontaktai Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje: http://www.urm.lt/default/lt/naujienos/aktuali-informacija-apie-grizima-i-lietuvakovo-19-d-

 

Papildomi klausimai

Ar mūsų studentams, kurie yra išvykę į užsienį ERASMUS + studijoms ir praktikai, yra išsiųsti laiškai, kuriuose būtų perduota informacija dėl esamos situacijos, galimybių grįžti ir t.t.?

Visa reikalinga informacija yra pasiekus tuos studentus el. paštu.


LSU SA pastaba: jei tokios informacijos negavote, susisiekite su mumis.

 

Ar studentams, kurie nusprendė grįžti iš užsienio bus sudaromos sąlygos užbaigti pusmetį Lietuvoje?

Tikrai sudarysime studentams sąlygas užbaigti semestrą Lietuvoje, iš užsienio universitetų jei reikės paprašysime ir tarpinių atsiskaitymų.

 

Kokia situacija bendrabučiuose?

Nauja informacija (03/19 20:35)

Karantino metu bendrabutis yra veikiantis, vykdomi visi remonto ir valymo darbai. Visi studentai, kurie informacinėje LSU sistemoje nėra užpildę prašymų dėl išsibraukimo iš bendrabučio gyventojų sąrašų ir fiziškai atlaisvinę kambarių, bei grąžinę bendrabučio budėtojams kambario raktų, turės mokėti už bendrabutį įprasta tvarka, iki išsibraukimo iš bendrabučio gyventojų sąrašų informacinėje LSU sistemoje fakto.

Kaip jau žinote, imamės visų galimų atsargumo priemonių. Sustiprinome durų kontrolę - į bendrabutį neįleidžiame pašalinių žmonių. Teisę patekti į vidų turi tik gyventojai. Pirmuose bendrabučių aukštuose prie budėtojų postų yra padėtos dezinfekcinės priemonės, kuriomis galite naudotis.

Apie visus gedimus kambariuose ir bendruosiuose bendrabučio patalpose prašau informuoti mantas.valavicius@lsu.lt, kol nėra toks didelis užimtumas puiki proga operatyviai pašalinti gedimus.

Karantino metu studentų, kurie liko bendrabutyje prašau kuo daugiau laiko praleisti kambariuose, kuo mažiau kontaktuokite su kitais gyventojais.

Prašau išlikti sąmoningais, jei grįžote iš bet kurios užsienio šalies, negrįžti į bendrabutį atlikti karantino. Tai yra draudžiama.

Saugokime vieni kitus.


Jei kyla dar papildomų klausimų, kreipkitės į mus.

 

English


Don't forget to follow all information about effected studies and coronovirus in your student mail. New received information will also be updated in this page.


We inform that according to the decision of the Government of the Republic of Lithuania, Lithuanian Sports University (LSU) announces student vacation on coronavirus prevention from 2020 March 16 to March 27 (inclusive). Students of LSU will be informed about the further study process.

During this period all LSU scheduled event are being cancelled: courses, seminars, practices, sport, cultural and other events.

All LSU sports bases are being closed: swimming pool, A. Stanislovaitis athletics hall, Big sports halls and other halls.

 

For more information on the coronavirus, contact:

- Coronavirus hotline phone 1808 (in case of flu-like illness - fever, cough, sore throat or difficulty breathing - after traveling abroad or after contact with a probable coronavirus carrier; for consultation) - 24 hours a day, free of charge throughout Lithuania;

- National Public Health Center hotline phone +370 618 79984 and +370 616 94562 (24 hours);

 

Latest Information (03/19 15:30)

Important information about distance learning❗️

Please note that during the quarantine period, LSU mail and Teams are used for remote contact with lecturers.Login Instructions and Video for LSU Systems, Mail, Teams: Connection address: http://pastas.lsu.lt/ or http://office.com/

Connecting to LSU Logins: ➡️ https://bit.ly/3b728ih

Video instructions: ➡️ https://bit.ly/2UpG106


More information about Teams: Microsoft Teams Quick Start Guide - 👉https://bit.ly/2WqARDn Microsoft Teams Training - 👉https://bit.ly/2QwbSem


The IT department: ➡️ https://bit.ly/2Qs5dlm The Study department: ➡️ https://bit.ly/33wgB4X

 

LSU Student Association (SA) sent questions to the University about LSU students who study abroad, the study process, final theses, dormitories and received answers from Study Departament.


Have students who have traveled abroad for ERASMUS + studies or internship received emails that provide information about current situation, opportunities to return, etc.?

All required information was sent to students by email.


LSU SA note: If you have not received such information, please contact us.

 

Will students who have decided to return from abroad be offered the opportunity to complete their semester in Lithuania?

We will definitely provide students with the opportunity to complete the semester in Lithuania and, if necessary, request marks from foreign universities.

 

Is the internship still being continued at the moment?

Students of the physiotherapy study program (forth year) were continuing internship until March 17th. All the information regarding the deadlines were sent by the Trainee Manager by email.

Other students are expected to go to internships in early April. They will be individually informed about the internship by study department.

 

Given the current situation, will the thesis upload be delayed?

The deadline for uploading the thesis to the E-learning system will be extended till May 4.

Students are currently able to access the library's electronic resources via remote access to EZproxy, as the library's work on coronavirus prevention is temporarily suspended (the library will be closed). Penalty charges for books not returned on time will not be charged during this period.


Latest Information (17/17 15:55): For masters students schedule is unchanged. To students which was effexted by force majeure, diffrent conditions will be applied if they approach their thesis manager.

 

Will there be a D.U.K / information page regarding coronavirus?

All information relevant to this emergency will be sent to LSU students mail. Therefore, I encourage students to use university mail.

 

Where will the load for these two weeks go?

We are planning a two week extension of the schedule to catch up these two weeks. In this case, the lectures would end by June 2nd and the exams would be organized until the first of July. Of course, plans can be adjusted.

 

Dormitory situation. Can students quarantine in a dormitory if they suspect they are ill or have returned from abroad?

Latest Information (03/19 20:35)

During the quarantine time, the dormitory is working, all repairs and cleaning works are in progress, all students who have not completed thei requests delete from dorm resident lists in the LSU information system and will physically leave the dorm and return their dorm keys to the dormitory staff will have to pay for the dormitory as usual.

As you already know, we take all precautionary measures, have stepped up door control, prevent outsiders from entering the dormitory, access is only to residents, you can access to disinfectants on the first floor of the dormitory, anyone can use it.

Please inform mantas.valavicius@lsu.lt about any breakdowns in rooms and dormitories. Until such a busy time it is a great opportunity to quickly fix all things.

During quarantine time, students who are staying in the dormitory should spend as much time in the rooms as possible to avoid any contact with other people staying in dormitory.

Please remain conscious if you come from any foreign country, do not return to the dormitory for quarantine. IT IS FORBIDDEN.


If you need more information, dont hesitate and ask us.

787 peržiūros

Kommentare


bottom of page