top of page

Diskusijos „Studento žodis“ apibendrinimas

Atnaujinta: 2018-09-26

Rugsėjo 13 dieną vyko LSU SA diskusija su studentais. Buvo paliestos kelios, mums visiems labai svarbios temos. Išgirdome daug gerų pasiūlymų, idėjų ir įdomių klausimų. Svarbiausia – supratome, kad jums tikrai rūpi mūsų universiteto ateitis!


Stipendijos

Pagal įsigaliojusią tvarką skatinamajai stipendijai gauti reikalingas 9,50 svertinis vidurkis. Jos dydis praeitais mokslo metais buvo apie 79 eurai per mėnesį. Stipendijų dydis priklauso nuo studentų kiekio, todėl, sumažėjus studentų skaičiui, mažėja ir fondas, skiriamas stipendijoms. Ne visiems ši tvarka yra priimtina, todėl neatmetame galimybės jos koreguoti. Studentai šia tema išsakė idėjas. Jų nuomone, turėtų būti dvi stipendijos: viena skiriama pasiekus 9,50 vidurkį, kita – nuo 9,90. Taip būtų labiau skatinami studentai, kurie gauna labai aukštus įvertinimus, nes, pasak studentų, turėti 9,50 vidurkį nėra sunku, tačiau turėti 9,90 ir daugiau reikalauja daug daugiau darbo ir pastangų.


Paskaitų lankomumas

Ar tikrai visos paskaitos turi būti privalomos? Studentai mano, kad studijuojantis žmogus yra pakankamai subrendęs rinktis, ar jis nori gauti žinias, mokytis ir tobulėti, o privalomos paskaitos studentų neprivers domėtis dėstomu dalyku. Todėl bendros paskaitos neturėtų būti privalomos. Tačiau seminarai, specializacijų paskaitos, įvairūs praktiniai užsiėmimai turi būti būtini visiems studentams, nepriklausomai nuo jų sportinių pasiekimų.

Nuo šių metų LSU panaikino eksterną. Taip nuspręsta todėl, kad tokia sistema buvo nesąžininga lankančių paskaitas studentų atžvilgiu.

Studijų kokybė

Džiaugiamės, kad studijų kokybę, studentai vertino pakankamai gerai. Pasak studentų, universiteto administracija reaguoja į pateiktus nusiskundimus, stengiasi keisti situaciją ir noriai padeda spręsti iškilusias problemas. Tačiau kai kurie studentai kartais pastebi per didelį dėstytojų atlaidumą tiems, kurie nelanko paskaitų ir nededa pernelyg daug pastangų į studijas. Galbūt, dėl to nukenčia ir studijų kokybė?


Konsolidacija

Bene daugiausiai diskusijų ir klausimų keliantis reiškinys mūsų universitete – konsolidacija. Plačiau apie tai (nuoroda į filmuką: https://www.facebook.com/LSU.Studentu.Atstovybe/videos/1749961515081550/).

LSU SA prezidentas Aurelijus Gutas po LSU Tarybos posėdžio, kuriame patvirtintos LSU išvados vyriausybei „Dėl siūlymo teikimo Lietuvos Respublikos Seimui reorganizuoti Lietuvos sporto universitetą prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto būdu“ projekto, sakė, kad šiuo metu Švietimo Ministerijos vykdomi konsolidacijos procesai dėl LSU prisijungimo prie LSMU yra vėl pažeidžiantys įstatymus.

Į diskusiją atvyko LSMU studentės, kurios papasakojo kaip ši situacija atrodo iš jų pusės, atsakė į daug klausimų, kilusių mūsų studentams. Pasak LSMU Studentų Atstovybės narių, kuomet LSMU išgyveno pirmąjį universitetų jungimą, visi taip pat nerimavo, kaip ir prieš šią, tačiau studentų tai iš esmės nepalietė. LSU prisijungus prie LSMU turėtų susilyginti studijų kokybė, studijų tvarka. Atsivertų didesnės galimybės, prieigos prie bibliotekų, sporto salių. Kuo didesnis universitetas, tuo daugiau galimybių, investicijų ir užsieniečių pritraukia. LSMU SA narių manymu, iš mūsų niekas nenori nieko atimti ar pabloginti mūsų sąlygų. Taip pat niekas neturėtų naikinti studijų programų, kurios yra mūsų universitete. Tik, jeigu universitetai susijungs, apjungtų tokias pačias, arba panašias specialybes (pvz. kineziterapija). Būtų stengiamasi palaikyti abi puses. Kalbant apie paskaitų vietas ir laiką, niekas taip pat neturėtų keistis, nes tai mums patogi, laiko patikrinta tvarka. Viskas būtų sudėliota taip, kad visiems studentams būtų patogu. Paklausus LSMU SA narių ar jie įžvelgia kažkokių minusų savo universitete, buvo atsakyta, kad kiekviename universitete yra problemų, bet kažkokių didesnių problemų jie neįžvelgia.


Primename, kad LSU SA pozicija dėl LSU universiteto prijungimo prie LSMU išlieka tokia pati - neutrali. Daugiau apie poziciją: https://www.lsusa.lt/naujienos/lsu-pozicija-del-am-reformos-html

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page